O nás Produkce Novinky Kontakt


zpět na seznam knih
Zlín 1930 - 1946

Prof.Ing.arch. Vladimír Karfík

Autor: Karfík, Vladimír Prof.Ing.arch
Název: Zlín 1930 - 1946
Vydavatel: Atelier IM Luhačovice
Text: Karfík, Vladimír
MAC WORKS: Peter Kopsa
Rok vydání: 2012
ISBN: 978-80-85948-78-3

Život a dílo architekta Vladimíra Karfíka je tak mimořádné, i ve světovém kontextu, že může sloužit pro poučení a vzor nejen střední a starší architektonické generaci, ale především pro mladou generaci architektů a stavařů, kteří teprve začínají svoji profesní dráhu.

Architekt Vladimír Karfík vydal v roce 1993 díky Spolku architektů Slovenska v Bratislavě knihu „ Architekt si spomína - Vladimír Karfík „ ve slovenštině.
Rádi bychom tuto knihu vydali v českém jazyce, závisí to však na zájmu odborné – architektonické veřejnosti.
Proto jsme se rozhodli nejprve vydat k dílu propagační brožurku, kterou jako propagační napsal arch. Vlad. Karfík sám.

Vydání této brožurky s názvem: Profesor Ing. arch. Vladimír Karfík - život a dílo – Zlín 1930 - 1948, je výsledkem našeho setkání v roce 1987, kdy jsme také natočili s architektem Karfíkem, za pomoci Jiřího Novotného ze zlínských atelierů dvouhodinový pořad o jeho životě a díle pro potřeby Průmyslové školy stavební ve Zlíně.
Tehdy architekt Karfík napsal pro nás tento text o své činnosti ve Zlíně. Jednalo se tehdy také o možnosti vydání jeho Vzpomínek v češtině, ale pro nedostatek finančních prostředků a komplikací v tehdejší době k tomu nedošlo.
Od textu (vytvořeného arch. Vlad. Karlíkem), který je ztvárněn v brožuře, si slibujeme možnost seznámit čtenáře s osobností, která více než 15 let stála v čele stavebního odboru fy BAŤA. Zároveň jde také o první krok, který připraví podmínky k vydání autorových vzpomínek (půjde o doplněné vydání v češtině - nové fotografie, vzpomínky rodiny a přátel – pandán k výše uv.vydání ve slovenštině).zpět na seznam knih

© 2008-2020 Atelier IM Luhačovice, webdesign Lutner.cz