O nás Produkce Novinky Kontakt


zpět na seznam knih
Naděje i pro ty, kteří už propadli beznaději

Milan B. Havlín

Vydavatel: Nakladatelství Atelier IM Luhačovice
Redakce: Irena Voštová
Obálka a grafická úprava: Miloš Bařinka
Foto: archiv A. Pončíka
MACworks: Peter Kopsa
Písmo: Times CE
Tisk: Tiskárna Reproprint s.r.o.
1. vydání v r. 2007-10-17
ISBN 80-85948-64-8

Milan B. Havlín (nar. 1928)

Vystudoval zahradní architekturu na univerzitě v Montrealu a působil jako profesor krajinářské architektury na zahradnickém institutu L.T.A. v St. Hyacinthe. Do Kanady emigroval s rodinou v roce 1968. V roce 1966 debutoval v České republice knihou Vlečen pod šibenici, která vyšla v nakladatelství ATELIER IM potom, když její první vydání v roce 1989 slavilo úspěch v Torontu a bylo odměněno literární cenou.

Knihu vydal pod pseudonymem Petr Roman (jména autorových synů). Byl prvním politickým vězněm, nad nímž Státní soud v Brně vynesl v padesátých letech rozsudek smrti. Bylo mu dvacet let a jeho ortel byl změněn na doživotní žalář. Poutavé osudy spoluvězňů i své vlastní popisuje právě ve své první knize Vlečen pod šibenici.

Jeho druhá kniha Cesty do exilu dějově předchází dílo Vlečen pod šibenici a její vydání se mohlo realizovat až po pádu komunismu. Třetí autorova kniha Naděje pro ty, kteří už propadli beznaději, je odlišná tématem, ale vztahuje se k osudu a dílu zajímavého člověka – technika, jehož životní dráha exulanta vrcholí v Kanadě.
Ač věří jen tomu, co je vědecky dokázáno, přesto je obdařen úžasným darem přírody – schopností odstraňovat bolest na tělech živých bytostí. Milan B. Havlín s obdivuhodnou trpělivostí a pozorností popisuje práci Antonína Pončíka v oblasti energie, přibližuje jeho konference, odborné výklady i odezvy těch, kteří se s ním osobně setkali. Na dokumentárních fotografiích vidíme přístroj, který se uplatnil při jímání energie, se zaujetím čteme poutavé příběhy o odstraňování fyzické bolesti lidí i zvířat. Autor Milan B. Havlín vše přibližuje i z vlastní zkušenosti.
Autorská tvorba Milan B. Havlína se kromě uvedených knih dotýká i širokého spektra odborné publikační činnosti. Jako významný zahradní architekt a autor mnoha rezidenčních zahrad v Kanadě, je znám i jako odborný poradce, profesor a významný dopisovatel renomovaných časopisů. Jeho specializací kromě jiného jsou skalničky. I u nás v České republice silně podpořil odborný růst časopisů jako Dům a zahrada aj. Samostatné dílo o skalničkách vyšlo několikrát francouzsky v Kanadě, kde je také udělována Cena Milana Havlína v oboru zahradnické ...zpět na seznam knih

© 2008-2020 Atelier IM Luhačovice, webdesign Lutner.cz